Schodový profil SC​

záruka
Odolnost
Koroze
schodovy-profil-SC

Barevné varianty

Profily dodáváme standardně ve třech barevných variantách, jiné barvy z palety RAL Vám zpracujeme na vyžádání

Profil je ošetřen žlutým chromem s následným komaxitováním

Použití

SC 1 je profil, který umožňuje dokončit okraj schodišťových stupňů s keramickou dlažbou. Jeho unikátní design umožňuje dokončovací jeden profil při hraně mezi běhounem a stoupačky, běhounu a lícním schodem. Přechod mezi hranami se provádí ohnutím profilu, který poskytuje vysokou pevnost a příjemný vzhled. Kromě toho, tvar profilu a umístěny podél profilu, otvory umožňují vlhkosti vytéct ze schodiště pokrývající v okrajové části.

SC 2 Jedná se o profil podobného tvaru a vlastnosti jako profil SC 1, ale používá v podlahových systémech s drenážní vrstvou kompozitní rohože s odvodněním. Použití drenážní rohože s profilem SC 2 umožňuje ventilaci, vyrovnávání tlaku páry, a absorpční vrstvu vlhkosti pod podlahou na celý povrch schodiště.

SC 3 je profil pro ukončení líce schodu a soklu.

Vlastnosti

  • účinná drenáž ostění stupňů
  • odolnost proti korozi a povětrnostním vlivům
  • utěsňování okrajových částí
  • řešení pro jednoduchou a rychlou instalaci
  • prodloužená životnost obkladových schodišť
  • estetický vzhled

Typ povrchu

Cement a betonové podklady, a jiné substráty, které mají dostatečnou tuhost a pevnost. Podklad musí být pevný, rovný a bez kontaminace. Podél okraje se provádí na snížení šířky sestaveného profilu (50 mm) a hloubce cca. 1,5 mm.

Nářadí

Skládací nebo svinovací metr, pila na řezání hliníku, nůž, míchačka nebo elektrická vrtačka s pomalými otáčkami, košíkové míchadlo, štětec, malířská štětka, zednická špachtle nebo lžíce, nádoba se stupnicí Přípustné je použití ruční nebo mechanické pily určené na řezání hliníku Na řezání profilů není přípustné užití nástrojů, které způsobují tepelné jevy (prudký nárůst teploty), např. úhlová bruska.

Základní informace

Materiál

Hliníková slitina

Povrchová úprava

Žlutý chrom s následným komaxitováním

Záruka

5 let

Délka

2 metry

Použití

Balkónové a terasové systémy s podlahou na lepidlo